• Knight Online
 • Metin2
 • BnS
 • CS:GO
 • Cabal
 • Server Alış Satış
  Knight Online Gordion Gb 10M 0.80 1.06
  Knight Online Destan Gb 10M 1.55 1.69
  Knight Online Europa Gb 10M 0.71 0.90
  Knight Online Edana Gb 10M 0.75 0.89
  Knight Online Diez Gb 10M 0.95 1.19
  Knight Online Ares Gb 10M 1.20 1.39
  Knight Online Midgard Gb 10M 0.60 0.77
  Steam Ko Cypher Gb 10M 1.75 1.90
  Steam Ko Pathos Gb 10M 2.30 2.58
  Knight Online Olympia Gb 10 M 2.00 2.21
  Steam Ko Hellsgarem Gb 1 M 0.30 0.65
  Destek Hattı - 0850 302 8801
  
  Steam CsGo XBox Playstation Apple Store Google Play BattleNet Origin Oyunları

  Cabal Online

  cabal-online
  Cabal Online

  cabal online

      

      Cabal Online’ın işleyişi ve sistem konusuna gelecek olursak, adı MMORPG olsa da, yapımcılar aksiyona ağırlık verdiklerini ‘Revolution of Action’ (Aksiyonun Devrimi) sloganıyla belli ediyor. Karakterinizi oluşturup oyuna girdikten sonra bir süre, standart hâle gelen kasabadaki tüccarlarla tanışma, kasabalar arası seyahat, belirli sayıdaki yaratığı öldürme gibi görevleri tamamlamanız gerekiyor. Level 10 civarına gelene kadar bu işleyiş devam ediyor. Ardından ilk kombonuzu ve savaş mod’unuzu alıyorsunuz. Artık daha kompleks görevlere gidebilirsiniz. Seviye arttıkça yeni görevler ve yeni mekanlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. ‘Bunlar diğer MMORPG oyunlarında da olan sıradan sistem, peki Cabal Online’ın farkı ne?’ dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki, CO’da karakterinizi güçlendirmek için sadece seviye atlamanız yetmiyor. Aynı anda birden fazla özelliği takip etmeniz gerekiyor. Bir yandan level artırmaya çalışırken diğer yandan da seçtiğiniz sınıfa bağlı olarak yeteneklerinizi güçlendirmeli ve yeni yetenekler satın almalısınız. Ayrıca yetenek ağaçlarının da bir seviyesi var ve örneğin kılıç ustalığı konusundaki yeteneklerinizi geliştirdikçe Novice, Apprentice, Master gibi 11 ayrı seviyedeki yetenekleri kullanma hakkı kazanabiliyorsunuz. Tabii bir de Honor Point kısmı var. Cabal Online’da doğru şekilde yapılacak PvP’ler ile kazanacağınız onur puanları sayesinde yeni silahlar ve yetenekler alabiliyorsunuz. Yeri gelmişken söyleyelim, hâli hazırda bulunan iki sunucudan (Mars ve Mercure) birine girdiğinizde, size uyan kanallardan biri vasıtasıyla oyuna bağlanıyorsunuz. Yeni başlayanlar, ticaret, zindanlar ve PvP için ayrı kanallar kullanılıyor. Diğer oyuncularla savaşmak istiyorsanız bunu sadece PvP için ayrılan ‘War Channel’ı kullanmanız lazım. Ancak şimdiden uyaralım, 7. kanal olan savaş kanalı, gerçekten kanlı mücadelelere sahne oluyor ve karakterinizi en baştan itibaren burada geliştirmeye çalışırsanız, sürekli saldırıp tek hamlede sizi öldüren yüksek seviyeli oyuncular karnınıza kramp girmesine neden olabiliyor. Bu nedenle ilk başlarda amacına uygun bir kanaldan girip karakterinizi yeterince geliştirdikten sonra PvP kanalına geçmenizde fayda var.

   

  ARALIKSIZ GÖREVLER GELIŞIMINIZE KATKI SAĞLAYACAK

     Cabal online’da birçok ryo’da da olduğu gibi bir görev sistemi mevcut. Yaklaşık 100 civarında olan NPC'lerde, size verilen görevi yapabilirsiniz. Bu görevler sizi çok zorlamayacaktır. Çünkü görevlerin zorluk dereceleri, sizin bulunduğunuz seviye ile doğru orantılı olacaktır. Cabal’da başlangıçtan itibaren aralıksız süren bir görev trafiği var. Ödülleri hayli dolgun. Bu yüzden görevleri yapmak, karakterinizin gelişimi açısından son derece olumlu olacaktır. Ayrıca az zamanda çok tecrübe puanı da kazanmış olursunuz. Görevler genelde NPC’ler arasındaki yazışmaları birbirlerine iletmekle geçebiliyor. Daha sonra görevini yaptığınız NPC’yi rahatsız eden yaratıkları kesip hediyenizi alıyorsunuz. Hepsi böyle değil elbette. Kimi zaman sizi Zindan görevlerine de yönlendirecek. En üst seviyelere kadar aralıksız bir görev silsilesi devam ediyor. Bu da seviye atlama konusunda bir sıkıntı çekmeyeceğiniz anlamına geliyor.

  MELEZ KARAKTERLER

      Oyunumuzda insan dışında çeşitli ırklar mevcut değil. Yalnızca insan ırkı mevcut. Buna karşın, Capella ve Procyon isimli taraflar vardır. Her ikisi de insan olmasına rağmen ırk olarak kategorilendirilebilirler. Sınıf olarak Cabal online’da 3 temel ve 3 melez sınıf var. Temel sınıflar “Blader” , “Warrior” ve “Wizard” olarak isimlendirilmiş. Melez ırklar ise “Force Archer” , “Force Shielder” ve “Force Blader” adlarını almışlar. Hepsini tek tek inceleyelim. Blader’lar, (Kılıç ustası) adı üstünde, kılıç kullanırlar. Çift katana ile harikalar yaratabilen bir sınıftır. Warrior’lar, (Savaşçı) kas gücüne dayalı bir sınıftır. Yüksek defans seviyesi ve yüksek can düzeyi ile oyunda gücünü dışarı yansıtabilen bir sınıftır. Wizard (büyücü) sihre dayalı yetenekleri ile saldırılarını yapar. Hızlı ve atiktir. Force Archer, (melez okçu) büyücülere göre biraz daha hızlıdır. PvP’lerde karşınızdaki 2. skill’ini kullanırken siz 4. hatta 5. skill’inizi kullanıyor olabilirsiniz. Bu sınıfı kasmak eğlencelidir. Force Shielder (melez koruyucu) orta derecede bir sınıftır. Kalkanı ve silahını düşmanına karşı kullanır. Oyunca çokça görebileceğiniz karakterlerden bir tanesidir. Son olarak Force Blader (melek kılıç ustası) yaratık kesmede oldukça rahat ve oynaması eğlenceli bir sınıftır. PvP’lerde performansı beklenildiğinden düşük olur. Fakat “Nation War” etkinliklerinde sırtınız yere gelmez.

     Sınıflar arasında seçim yapmak zor olduğundan her birini iyi analiz etmek gerekir. Çoğu oyuncu, bazı sınıfların diğerlerinden üstün olduğuna dair içerikler yazıp, bunları rehber halinde yeni oyunculara sunarlar. Aslında bu yanlış bir kanıdır. Yapımcılar sınıfları ayırırken her birini farklı özellikler ile donatır. Bir savaşçı, bir büyücüyü aynı seviyede dahi olsa kolayca kesebilir. Fakat o büyücü yaratık kesmede daha beceriklidir. Savaşçının sarf ettiği çaba ile büyücü 2 kat daha hızlı gelişebilir. Bu gibi özellikler sınıfları eşit kılar. Böylece oyuncu kendi oyun tipine göre olan sınıfı seçerek oyuna bu şekilde başlar. .