Türkiye'nin En Popüler, Oyun Epin Satış, Dijital Kod Alışveriş Sitesi
Tüm Oyunlar
2021'de Türkiye'de En Çok Oynanan MMORPG Oyunları

MMORPG Oyunları

Türkiyede en çok oynanan MMORPG Oyunları

Author : Oyunfor.com
2021-02-26

 

Black Desert Online

 

2021’in ilk aylarından itibaren PC platformunda en çok oynanan 10 MMORPG oyunu belli oldu

 

Türkiye'de en çok oynanan MMORPG oyunları belli oldu. Bu oyunları değerlendiren Oyunfor.com Genel Müdürü Mehmet Dumanoğlu Pearl Abyss tarafından geliştirilen ve 2014 yılında piyasaya sürülen oyunun 2021 yılında da artarak devam ettiğini belirtti ve şunları ekledi: “Yayınlanacak olan güncellemelerle birlikte Black Desert Online’ın Türkiye’deki aktif oyuncu sayısını katlayarak artıracağını düşünüyoruz. Diğer yandan, yayınlanmalarının üstünden 15 yıldan fazla bir süre geçmiş olmasına karşın Metin2 ve Knight Online gibi oyunların 2021 yılının ilk aylarında da popülaritesini koruduğunu ve ilk iki sırayı zorladığını görüyoruz. 

 

2021 yılında Türkiye'de en çok oynanan 10 MMORPG oyunu şöyle:

 

    1. Black Desert Online
    2. World of Warcraft: Shadowlands
    3. Metin2
    4. Knight Online
    5. Silkroad Online
    6. Blade and Soul
    7. Cabal Online
    8. The Elder Scrolls Online
    9. Albion Online
    10. Final Fantasy XIV Online

 

World of Warcraft Shadowlands

 

Listenin ikinci sırasında Blizzard Entertainment tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen ve yıllar boyunca en çok oynanan oyunlardan biri olmayı başaran World of Warcraft (WoW) yer alıyor. 2020’nin Ekim ayında yayınlanan World of Warcraft Shadowlands, milyonlarca fanının dikkatini bir anda çekti ve bugüne kadar en hızlı satılan PC oyunu oldu. Sadece yayınlandığı gün 3,7 milyon adet satışıyla rekor kırarak listedeki en yeni oyun olmasına rağmen ikinci sırada yerini aldı. 2021 yılı içerisinde de Shadowlands en çok oynanan MMORPG oyunları sıralamasındaki yerini koruyacağa benziyor. 

 

Ülkemizde uzun yıllardır popülerliğini korumayı ve 2021’in ilk aylarında üçüncü sırada yer alan oyun ise 2004 yılından beri hayatımızda olan Metin2 oldu. Yeni sunucuların eklenmesiyle birlikte oyuncu sayısını arttırmaya devam etti.

 

İlk olarak 2002’nin Haziran ayında demo-beta sürümünün sunucularını Knight Empire ismiyle kullanıma açan ve 2004 yılında, yeni ismini aldığı günden bu yana ülkemizdeki popülerliğini koruyan bir diğer MMORPG oyunu Knight Online ise 2021’in ilk aylarında dördüncü sırada yerini aldı. 

 

Sandbox Interactive tarafından geliştirilen ve Temmuz 2017’de piyasaya sürülen Albion Online, ilk yayınlandığında kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış, daha sonra beklenen gelişimi gösteremeyerek oyuncu kaybetmeye başlamıştı. Steam’de 159 TL’ye satılan oyun, kaybedilen oyuncu kitlesini tekrar oyuna çekmek amacıyla 2019’un Nisan ayında kalıcı olarak ücretsiz hale getirilmiş ve salt microtransaction (oyun içi alışveriş) sistemi benimsenmişti. Bu stratejinin olumlu etkileri, Albion Online’ın 2021’in ilk aylarında MMORPG kategorisinde en çok oynanan oyunlardan biri olmasını sağladı.

 

Blade and Soul

  • Yorumlar (1)
Mükemmel
(100 )
%100
Çok İyi
(0)
%0
İyi
(0 )
%0
Fena Değil
(0 )
%0
Çok Kötü
(0 )
%0
Ortalama Puan
5
5
1
FLowmeX
27.02.2021
27/02/2021

BDO'nun 1. Sırada Olması Cidden şaşırttı. Bu Arada Ağzının Tadını Bilen FF 14 Oyuncularına Selamlar.

5 5
Hediye Kartları
  EA Play ve EA Play Pro Aylık Üyelikleri ile En popüler Oyunları Oynayın!   EA Play nedir?   EA Play, Electronic Arts tarafından oyunculara sunulan bir abonelik hizmetidir. EA Play abonesi olduğunuz sürece, EA Play kütüphanesindeki bütün oyunlara erişebilirsiniz. EA Play ile bir oy.. Devamını Oku
Oyun Dünyası
Oyunfor Gamex'te! Gamex Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 19 – 22 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Gamex 2022'de turnuvalar, sevilen yayıncılar, cosplaylerle fotoğraf çekimi ve sürpriz hediyelerin dağıtıldığı Oyunfor Sahnesi yoğun i.. Devamını Oku