Türkiye'nin En Popüler, Oyun Epin Satış, Dijital Kod Alışveriş Sitesi
Tüm Oyunlar
Gelmiş geçmiş En İyi Star Wars Oyunları

Star Wars Serisinin En İyi Oyunları 

Star Wars: Knights of the Old Republic (2003)

Author : Oyunfor.com
2023-05-23

best-of-star-wars

Star Wars Serisinin En İyi Oyunları 

Geçtiğimiz ayın sonlarında çıkan ve büyük beğeni toplayan Star Wars Jedi: Survivor ile birlikte, yılların eskimeyen efsanesi Star Wars ile ilgili en iyi oyunları derledik.

 

Geçtiğimiz ayın sonlarında çıkan ve büyük beğeni toplayan Star Wars Jedi: Survivor ile birlikte, yılların eskimeyen efsanesi Star Wars ile ilgili en iyi oyunlar akıllara geldi.

 

Star Wars serisi hayranlarının oynamaktan vazgeçemediği ve hala sevilen en iyi Star Wars oyunlarını Oyunfor bir araya getirdi. İşte en iyi 6 Star Wars oyunu...

 

 

Star Wars Knights of the Old Republic (2003)

Star Wars: Knights of the Old Republic (2003)

20 yıl önce piyasaya çıkan ve tam anlamıyla "piyasayı kasıp kavuran" bu RPG oyunu, ekibimize aldığınız farklı karakterler ile uzun ve bir o kadar da sürükleyici bir serüvene çıkmamızı sağlamıştı.

 

Oyun o kadar büyük övgüler aldı ve o kadar çok kişi tarafından oynandı ki devam oyunu da kısa bir süre sonra yayınlandı. Bir hayli eski bir oyun olması nedeniyle yeni nesil oyuncuların şöhretinden uzak kaldığı KOTOR, "remake" versiyonuyla gelecek yıl tüm oyuncuları tekrar bu efsaneyle buluşturacak gibi gözüküyor.

 

 

Star Wars Jedi Survivor

Star Wars Jedi: Survivor (2023)

PS5, XSX|S ve PC sistemleri için çıkan, Fallen Order'ın devamı niteliğinde olan Survivor, ilk oyundaki tüm eksikleri tamamlayan, mükemmel bir aksiyon oyunu olarak Nisan sonunda oyuncularla buluştu.

 

Kahramanımız Cal Kestis ve sevimli droid'i BD-1'ın karanlığa karşı mücadelesi yeni oyunda da devam ediyor. Yayınlanan birçok yamayla önemli tüm hataları düzeltilen oyun, şimdiden en iyi Star Wars oyunları arasında kendine bir yer buldu.

 

 

Star Wars Dark Forces

Star Wars Dark Forces (1995)

Henüz Windows üzerinden oyun çalıştırmadığımız dönemlere denk gelen ve Wolfenstein, Doom gibi oyunların izinden ilerleyen Dark Forces, vakti için çok başarılı bir FPS oyunuydu.

 

O yıllarda ortaya çıkan ilk Star Wars FPS'si olma unvanını da taşıyan Dark Forces, kaliteli görselliği ve mücadeleci oynanışıyla da isminden çokça bahsettirmişti. Star Wars FPS oyunlarının yolunu açan Dark Forces'ı şu anda oynamak pek eğlenceli gelmeyebilir fakat 80'lerin başında doğanlar için halen güzel bir anıdır.

 

 

Star Wars Tie Fighter

Star Wars Tie Fighter (1994)

Karanlık tarafta yer aldığımız Star Wars oyunlarının keyfi bir başka oluyordu. X-Winglerden daha havalı gözüken TIE Fighter'ların koltuğuna oturduğumuz bir uzay macerasının keyfi ise bambaşka…

 

Hem hikayesiyle, hem de görselliği ve oynanışı ile övgü toplayan TIE Fighter, yeni çıkan Star Wars: Squadrons'un başaramadığını neredeyse 30 yıl önce başarmıştı. Dileriz ki bu kalitede bir Star Wars uzay simülasyonu yeniden hazırlanır.

 

 

Star Wars The Force Unleashed

Star Wars: The Force Unleashed (2008)

Devil May Cry tarzı aksiyon oyunlarının revaçta olduğu bir dönemde, PlayStation 3 zamanı piyasaya çıkan The Force Unleashed, her ne kadar çok yüksek puanlarla övülmese de karanlık tarafın hizmetkarlarından birini kontrol etmemizle ilgi çekmeyi başarmıştı.

 

Düşmanlarımızı gücün karanlık tarafını kullanarak alt etmek bile oyuncuları mutlu etmeye yetmişti. Devam oyunu ilk oyunun başarısını daha da alta çekince üçüncü bir oyun piyasaya sürülmedi.

 

 

LEGO Star Wars The Skywalker Saga

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (2022)

Ve son olarak listemize, bir dolu LEGO Star Wars oyunu arasında lider konuma oturan, Skywalker Saga giriyor. Star Wars evreninde yer alan onlarca karakteri seçebilmemize olanak tanıyan ve dokuz filmin senaryosunda rol aldığımız bu başarılı LEGO Star Wars oyunu, yenilenmiş savaş sistemi ve mükemmel seslendirmelerle de dikkat çekiyor.

  • Yorumlar (0)
Mükemmel
(0 )
%0
Çok İyi
(0)
%0
İyi
(0 )
%0
Fena Değil
(0 )
%0
Çok Kötü
(0 )
%0
Ortalama Puan
0
0
0
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Hediye Kartları
    Google Play ve App Store’da banka kartı ya da kredi kartı kullanmadan oyun veya uygulama içi ögeler satın alma işlemi nasıl yapılır bu yazımızda anlattık.         Google Play Hediye Kartı Nerede Satılır?     Android ve IOS platformlarında geçerli olan dijital hediye kodları.. Devamını Oku
Oyun Dünyası
CS 2 Atölye Haritaları    Öncelikle CS:GO atölye haritalarının CS2'de çalışmayacağını bilmelisiniz. Counter-Strike 2, CS:GO'dan daha yüksek bir yükseltme olan Source 2 motorunda çalışır. Bu nedenle önceki oyunda yer alan hiçbir atölye haritası yeni oyuna getirilemez.   CS 2 Atölye Ha.. Devamını Oku